Nie je hudba ako hudba resp. hudba nás ovplivňuje

Autor: Tomáš Ralbovský | 18.11.2012 o 16:59 | (upravené 18.11.2012 o 20:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  175x

Už od dávnej minulosti je hudba súčasťou nášho života. Či svadobná, či rituálna ale stále tu bola. Hudba sa vyvýjala ale v poslednej dobe nabrala nesprávny smer. Bohužiaľ .....

Poznáme rôzne druhy hudobných štýlov. Či je to techno, ľudovky, rock, jazz atď... dokázal by som menovať ešte ďaľších 10 min. V poslednej dobe sa u nás najviac rozšíril hip hop. Začalo to menšími undergroundmi a pak prišli na výslnie. Nebudem ich menovať, ale nebolo to nič pekné. Prišli interpreti, ktorým slávu a peniaze priniesli songy, ktoré mali najviac nadávok, text o drogách, agresii. A vidíme čo to spravilo. Decká fetujú, fajčia od 12 rokov, nadávajú ako 40 ročný chlapy v krčme. Dôvod???

Jednoznačné hudba (aspoň podľa mňa, môžte so mnou nesúhlasiť, áno, máte prvadu ide aj o výchovu a okolie, ale aj to je niečím ovpolivnené, ja sám som vyrastal v prostredí, ktoré ovplivnila hudba. Bola to éra 2pac-a). Ak majú texty zmysel, tak boli v nejakom cudzom jazyku. A ak sa mu dalo rozumieť tak to bolo iba o láske, smútku, neštastí (najznamenšie kapely ako NoName, Elán, Lunetic a iné).

Týmto textom som chcel poukázať na novú vlnu, ktorou by sa mala ovplivniť naša mládež, študenti, pracujúci.... Novú vlnu, ktorá dúfam Vás ovplivní. Nechcem robiť reklamu, ale nedá mi to. Jedná sa sice o hore kritizovaný hip hop, ale sú interpreti, ktorý pochpili, že život treba prežiť v štastí a nie v drogách a alkoholu.

Rozprávam o textoch Majka Spirita - Nový človek (ano viem, bol jeden z tých, ktorý žili na nadávkacha a akože ,,tvrdom,, texte ale ľudia sa menia), Suvereno - Alchymista (tak isto ako Spirit, ale odporúčam songy ako Life či Osloboď svoju myseľ)  a hlavne nový objav českej scény Revolta - Evoluce vedomí.

Asi sa pýtate prečo to tu uverejňujem.

Tu nejde o štýl hudby, ani o človeka, ktorý to rapuje. Tu ide o ten text.

Pozitívny text, morálny, rebelstvo, uvedomovanie, osvietenie mysle, motivújúce texty.

Preto dúfam, že tak ako ovplivnili naše životy interpreti, ktorý žili na vulgarizmoch a drogách, tak aj títo interpreti ovplivnia NÁS ako ľudí. Naše vnútro.

Garantujem Vám, že ak si vypočujte album interpreta Revolta tak si ho vypočujete opäť a opäť. Dôvod??? Lebo zistíte, že má pravdu. A opakujem sa ale.... Nepočúvajte štýl, ale TEXT.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.


Už ste čítali?