To čo nám chýba je úsmev...

Autor: Tomáš Ralbovský | 14.11.2012 o 23:06 | (upravené 15.11.2012 o 13:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  200x

Rozhodol som sa založiť si blok a takpovediac vyspovedať sa tu z tohto smutného sveta a poukázať na to, že človek ako taký zabúda na seba. Mňa osobne ako človeka, ktorý má rád úsmev, radosť či štastie druhých ľudí dokáže rozosmutniť fakt, že úsmev sa z našich tvári vytráca.

Ráno idem do práce a prvé čo vidím je kopa mladých i starších ľudí ako sa snažia rychlo dostať do električky, autobusu či iného prostriedku aj ,,cez mrtvoly,, . Žiadna slušnosť, len rychlo rychlo si sadnúť aby mne bolo najlepšie. Výnimočne narazím na človeka, ktorý na staršie osoby alebo inak pohybom obmedzených ľudí nepozerá odspodu. Tu prichádzam aj k niečomu, čo chýba nášmu svet najviac, ..... slušnosť.

Človek si neuvedomujem ako to všetko do seba zapadá. Pustíte niekoho sadnúť a ten sa Vám s úsmevom poďakuje. Ano s úsmevom a vtedy si poviete, ano spravil som správnu vec. A aj táto mala pozitívna udalosť Vám môže zmeniť deň. Aj to obyčajné ďakujem s úsmevom Vám zlepší hneď z rána náladu. Čo myslíte...je lepšie ist celú cestu MHD a zaspávať a pozerať sa na kyslé tváre alebo dať sa do reči zo starou paňou, ktorú ste práve pustili sadnúť a pekne za porozprávať s úsmevom??? ...myslim, že volba je jasná.

Prídete do práce a tam tlupa kolegov, ktorý prišli znechutení do práce. Príďte s úsmevom do práce, sadnite si na kávu, rozprávajte si vtipné zážitky popri práci. Deň Vám ubehne rýchlejšie a dobre naladenému človeku ide práca najlepšie. A nehovorte mi, že nie :) .

Prídete domov. Doma uvrieskané deti (neberte to ako urážku). Sadnite si s nim aj cez únavu. Zahrajte sa s nimi, zabávajte sa. Deti pocitia lásku hlavne tým, že sa na nich usmievate a Vás napĺňa ich úsmev.

A to je to, či ste vonku s kamarátmi, rodičmi, deťmi, kolegami...kde je úsmev je dobrá nálada a pocit pohody. Pocit pohody sa rovná skoro žiadny stres. Žiadny stres sa rovná štastie a chuť do života.

Ano, môžno si myslíte, že to čo som napísal sa mi ľahko hovorí, možno si myslíte, že vlastne som nenapísal súvislý text a skákal som hore dole. Ale skúste si takýto deň urobiť sami. Skúste si to prečítať ešte raz. Skúste splniť aspon 3/4 z toho čo som napísal a uvidíte, že s úsmevom sa zaspáva lepšie :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.


Už ste čítali?